Site Loader

Większość z nas używa różnego rodzaju olejów do polewania sałatek, a także do smażenia. Bardzo dużą popularnością cieszy się również oliwa z oliwek. Trzeba przyznać, iż produkt ten znajduje wszechstronne zainteresowanie. Nie sposób również ukryć, że oliwa ma wiele cennych właściwości. Z tego też względu doskonale byłoby ją wprowadzić do swojego codziennego menu. 

Co zyskasz dzięki oliwie z oliwek?

Jak już wspomniano na wstępie, w oliwie z oliwek znajdziemy całe mnóstwo cennych dla naszego zdrowia właściwości. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że oliwa jest bogata w jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Znajdziemy w niej również cenny dla naszego zdrowia skwalen. Dzięki temu oliwa jest w stanie zapobiegać pojawianiu się wielu przykrych schorzeń, takich jak na przykład miażdżyca. Co więcej, dzięki regularnemu jej spożywaniu możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się cukrzycy typu drugiego czy insulinooporności. W oliwie z oliwek znajdziemy całe mnóstwo niezwykłych przeciwutleniaczy, które pomagają walczyć organizmowi z wolnymi rodnikami. Wreszcie, w oliwie znajdziemy bardzo dużo witaminy E, zwanej również witaminą młodości. Dzięki temu oliwa jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan naszych włosów, skóry oraz rzecz jasna paznokci. Warto również zaznaczyć, iż oliwa z oliwek wspomaga znacząco walkę z nieżytem żołądka. Co więcej, poleca się ten produkt spożywczy osobom walczącym ze zbyt wysokim poziomem tak zwanego złego cholesterolu. Oliwa wspomaga także detoksykację organizmu oraz pracę wątroby.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie oliwy z oliwek?

Oliwa z oliwek posiada całe mnóstwo dobroczynnych właściwości. Nie sposób jednak ukryć, że produkt ten należy wybierać szczególnie starannie. Przede wszystkim należałoby zwrócić uwagę na to czy faktycznie mamy do czynienia z oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia. To właśnie taka oliwa jest najcenniejsza. Niestety, oliwa rafinowana nie będzie posiadała cennych dla naszego zdrowia oraz dla naszej urody właściwości. Co więcej, dobrze byłoby gdyby oliwa z oliwek znajdowała się w ciemnej butelce. Ciemne szkło chroni bowiem cenne właściwości oleju. Unikajmy więc kupowania oliwy w butelkach z jasnego szkła. Z całą pewnością doskonale byłoby zwrócić uwagę na kolor oliwy. Może być on jednak różny. Dobrej jakości oliwa może mieć zarówno kolor jasnożółty jak i kolor ciemnej zieleni. Zanim dokonamy zakupu, dobrze byłoby przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Oliwę znajdziemy w niemal wszystkich sklepach spożywczych. Jeżeli jednak chcemy, aby była jak najwyższej jakości, kupmy ją w sklepach z ekologicznymi produktami.

Jedzenie od azerbaijan_stockers z pl.freepik.com

Zbyszek

Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031